Najnoviji Članci
Home / Nogomet / Bez pobjednika u londonskom derbiju učitelja i učenika

Bez pobjednika u londonskom derbiju učitelja i učenika

chelsaLondonski derbi između Tottenhama i Chelseaja kojim je otvoreno 7. kolo engleskog Premiershipa okončan je remijem 1:1, ali miroljubivo je bilo samo sudeći po rezultatu.Derbi je počeo žestoko, a početni pritisak stvarali do domaći fudbaleri. Sve do 19. minute Spursi nisu uspjevali da nađu loptu put do mreže Čechovog gola, a onda je nakon jedne akcije pogodio Sigurdsson nakon što ga je sjajno uposlio Soldado.

Iako sve do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli da postignu gol. Izabranici Josea mOurinha pražili su šansu i pleli mrežu oko Tottenhamova gola, a u nastavku drugog dijela igre glavne konce na terenu u ekipe Plavaca počeo je vući Juan Mata, nakon što je na travnjaku White Hart Lanea zamijenio Mikela.

Nekoliko trenutaka kasnije, tačnije u 51. minuti desila se situacija u kojoj je Fernando Torres zbog grebnja po licu jana Vertonghena možda trebao zraditi direktno isključenje. Ipak, Španac je zaradio tek žuti karton.

Španski reprezentativac koji je u posljednje vrijeme bio poprilično osporavan od strane svog trenera u 65. minuti uputio je sjajan centaršuta sa preko 40 metara na koji je odlično skočio kapiten Terry i loptu glavnom pospremio u mrežu za izednačenje rezultata Iiveliku radost navijača Chelseaja.

Mourinho se nije pretjerano radovao, očito Special One uopšte nije bio zadovoljan činjenicom da je njegov tim mora stizati rezultat protiv tima na čijoj klupi sjedi Mourinhov učenik – Andre Villas-Boas.

Novi duel između Vertonghena i Torresa uslijedio je u 80. minuti, ovoga se puta Španac nije mogao izvući. Zbog lakta koji je u skoku išao direktno u lice protivnika, španski napadač je morao napustiti teren jer mu je sudija pokazao drugi žuti karton.

Crveni karton za Torresa ostavio je Plavce bez pritiska i dominacije koju su imali u tom trenutku susreta.

U 87. minuti strijelac gola za Spurse mogoa je postati pravi heroj, ali je njegov udarac za malo otišao pored gola Čecha.